• сряда, 25 януари 2023
  • 395 преглеждания

СТЕФАН ПЕТКОВ ОТ ГОДЖУ КАРАТЕ КЛУБ "АЛЕКО" Е СПОРТИСТ НОМЕР 1 НА ОБЩИНА СВИЩОВ ЗА 2022 ГОДИНА

На 24 януари, на тържествена церемония в салона на ПБНЧ "Еленка и Кирил Д. Аврамови - 1856", в град Свищов бяха наградени най-добрите спортисти на Общината за 2022 година. Отличията на състезателите бяха връчени от кмета на Свищов, председателя на ОбС - Свищов, представители на общинското ръководство и Общински съвет - Свищов. На събитието бяха наградени и бивши спортисти на град Свищов, постигнали високи резултати в Олимпийски, Световни, Европейски и Балкански първенства.

В класацията състезателите бяха наградени по категории, както следва:

___________

МЛАДИ И ПЕРСПЕКТИВНИ СЪСТЕЗАТЕЛИ НА 2022 ГОДИНА

1. Иван Чунев – състезател СК „Джудоспорт“, треньор: Севдан Златанов

2. Дейвид Радков – състезател СК по хокей на трева и флорбол „Дунав“, треньор: Радко Радков

3. Ивайло Мухтаров – състезател СК по хокей на трева и флорбол „Дунав“, треньор: Радко Радков

4. Златина Борисова – състезател Годжу Карате Клуб „Алеко“, треньор: Марин Маринов

5. Сияна Боболова – състезател Годжу Карате Клуб „Алеко“, треньор: Марин Маринов

6. Ния Калушкова – Спортен Карате Клуб „Академик“, треньор: Митко Божанов

7. Стефани Люцканова – състезател Хандбален Клуб „НОВЕ-99“, треньор: Христо Христов

8. Любомир Петров – състезател Хандбален Клуб „НОВЕ-99“, треньор: Христо Христов

9. Валентин Митев – състезател СК „Болг“, треньор: Мартин Минков

10. Кристиана Пенчева – състезател СК „Болг“, треньор: Мартин Минков

11. Никол Романова – състезател СК „Олимпия“ с. Морава, треньор: Колю Колев

12. Денис Курдов – състезател СК „Олимпия“ с. Морава, треньор: Колю Колев

13. Мартин Александров – състезател ССКТМ НОВЕ-2018, треньор: Мирослав Колев

14. Виктор Абаджиев – ОФК „Академик“, Детско-юношеска школа

15. Любослав Георгиев – ОФК „Академик“, Детско-юношеска школа

16. Мария Сандулова – ОФК „Академик“, Детско-юношеска школа

17. Милан Миланов – ОФК „Академик“, Детско-юношеска школа

18. Ирен Георгиева – ОФК „Академик“, Детско-юношеска школа

19. Юзджан Алиманов – ОФК „Академик“, Детско-юношеска школа

20. Ангел Ангелов – ОФК „Академик“, Детско-юношеска школа

21. Виктор Янков – ОФК „Академик“, Детско-юношеска школа

22. Иван Пантелеев – ОФК „Академик“, Детско-юношеска школа

___________

ОТБОР НА 2022 ГОДИНА

1. Отбор по хокей на трева до 18 години на СК Хокей на трева „Дунав“ с мениджър Николай Марков.

___________

МЕНИДЖЪР НА 2022 ГОДИНА

1. Николай Марков – Отбор по хокей на трева СК Хокей на трева „Дунав“

___________

ТРЕНЬОР НА 2022 ГОДИНА

ТРЕТО МЯСТО

Колю Колев – треньор по силов трибой в Спортен клуб „Олимпия“ с. Морава, подготвил през 2022 г. състезателя Борислав Борисов

ВТОРО МЯСТО

Севдан Златанов – треньор по Джудо в Спортен клуб „Джудоспорт“ Свищов, подготвил Марио Маринов

ПЪРВО МЯСТО

Марин Маринов – треньор в Спортен клуб Годжу Карате клуб „Алеко“ Свищов, подготвил състезателите Стефан Петков

___________

ЗА ЗАСЛУГИ

На основание чл. 6, ал. 1, т. 9, чл. 64, чл. 65 от Наредбата за символите, почетните знаци и отличията на Община Свищов и за постигнати високи професионални успехи и издигане авторитета на град Свищов се удостояват с почетната награда „ЗА ЗАСЛУГИ“ следните спортисти:

1. Участниците в Олимпийски игри

- Анелия Йорданова

- Тодор Тодоров

2. Участниците на Световно първенство

- Стефан Трифонов

- Иван Гърчев

- Пламен Хаджиев

3. Участниците на Европейско първенство

- Тоня Христова

- Лора Сарандева

- Йордан Христов

- Мейджан Бакалова

4. Участниците на Балканско първенство

- Мариета Цветанова

5. Участниците на Републиканско първенство

- Петко Петков

- Станимир Проданов

- Димитър Сарандев

- Величка Плачкова

- Николай Константинов

6. Заслужилите спортни деятели

- Никола Тодоров – майстор на спорта по плуване

- Генчо Стоянов – дългогодишен председател на ДФС „Академик“ – Свищов

___________

10-ТЕ НАЙ-ДОБРИ СПОРТИСТИ НА 2022

от ДЕСЕТО към ПЪРВО място:

10. Велизар Якимов – Клуб по тенис на маса „Академик 2001“, треньор: Марио Якимов

9. Божидар Ганев – Спортен Карате клуб „Академик 2001“, треньор: Митко Божанов

8. Яница Иванова – Хандбален клуб „Нове-99“, треньор: Величка Плачкова

7. Гергана Иванова – Спортен клуб „Джудоспорт“, треньор: Севдан Златанов

6. Ева Миланова – Годжу карате клуб „Алеко“, треньор: Марин Маринов

5. Пресиан Вачев – Клуб по тенис на маса „Академик“, треньор: Марио Якимов

Божидар Матеев – Общински футболен клуб „Академик“, треньор: Тодор Борисов

Даниел Стефанов – СК Хокей на трева „Дунав“, треньор: Николай Марков

4. Милен Петров – СК „Болг“, треньор Мартин Минков

3. ТРЕТО МЯСТО

Борислав Борисов – Спортен клуб „Олимпия“ с. Морава, треньор: Колю Колев

2. ВТОРО МЯСТО

Марио Маринов – СК „Джудоспорт“, треньор: Севдан Златанов

1. ПЪРВО МЯСТО

Стефан Петков – състезател Годжукарате клуб „Алеко“, треньор: Марин Маринов