• сряда, 24 май 2023
  • 883 преглеждания

Община Свищов изпрати своите зрелостници с официална церемония и по червен килим

Водени от желанието да отдадат заслужено внимание към всички абитуриенти и техните учители, и да се подсили чувството на тържественост на този единствен и неповторим миг в живота, Общинското ръководство, дирекция „Култура и културно наследство“ и отдел „Образование“ към Община Свищов за втора поредна година организираха тържествен парад за всички абитуриенти, които преминаха по червен килим и символично поеха своя път в живота.

На цетралния площад „Алеко“, един след друг дефилираха всичките 191 абитуриенти, предвождани от техните класни ръководители и директорите на съответните училища. Кметът на Свищов д-р Генчо Генчев приветства зрелостниците и награди най-изявените ученици на випуск 2023-та. Той поднесе личен подарък към всеки от класните ръководители, а на абитуриентите – значки с надпис: „Аз обичам Свищов“, с пожелание винаги да носят в сърцето си родното училище и родния град.

Както винаги, специален момент в церемонията беше отличаването на зрелостниците – отличници. Кметът на Свищов мина покрай всеки един от тях и лично им връчи специална грамотата, Ето кои бяха отличниците на випуск 2023-та:

 

12 А клас СУ „Димитър Благоев“

Александър Георгиев Киров – ПБНЧ

Ивелина Иванова Тодорова – ДЮТА Огнени ритми

Десислава Миленова Драганова – ДЮТА Огнени ритми

Даяна Христанова Димитрова

Николай Иванов Димитров

 

12 Б клас СУ „Димитър Благоев“

Аделина Мирославова Руменова

Гергана Павлова Бонева

Елица Петрова Маринова – ПБНЧ ДХ „Дъга“

Мартин Миленов Атанасов

 

12 В клас СУ „Димитър Благоев“

Симона Ивайлова Халачева

Мартин Петров Александров

 

12 А клас СУ „Николай Катранов“

Гергана Николаева Бадева

Гергана Христова Попова

Елина Димитрова Димитрова

Микаела Бориславова Колева

Нияна Николаева Николаева

Цвета Петрова Дакова

 

12 Б клас СУ „Николай Катранов“

Гергана Бориславова Борисова

Мариана Красимирова Николаева

Моника Валентинова Иванова

Моника Октаева Илязова – ФТС Творецът

 

12 А клас „Цветан Радославов“

Димитър Анатолиев Марков

Персида Петрова Петрова

Лоренцо Пламенов Петров

 

12 А клас СПГ „Алеко Константинов“

Николай Николаев Дойков

 

12 Б клас СПГ „Алеко Константинов“

Теодора Марио Людмилова

Магдалена Цветелинова Каракашева

 

12 А клас ПДТГ „Димитър Хадживасилев“

Димитър Георгиев Игнатов

Дарина Николова Димитрова – ПБНЧ ДХ „Дъга“

Ева Миленова Миланова

Илина Тодорова Тодорова

Йоана Бисерова Игнатова

Назар Кадирова Арифова

Никол Миленова Янкова

Елена Павлова Амброзова