• понеделник, 19 декември 2011
  • 227 преглеждания

КОЛЕДНИ ТУРНИРИ ПО ТЕНИС НА МАСА

Тенис клуб”Академик-2001” спази традицията да организира и провежда Коледни турнири по тенис на маса за ученици .Тази година участието бе много масово-общо 62 състезатели.На 14 декември т.г. се състезаваха 41 ученици от  9-12 клас .Победител стана Ивайло Иванов(ДТГ ”Д.Хадживасилев”) , втори се класира-Ивайло Димитров (ДТГ”Д.Хадживасилев”) , трети- Владислав Любенов(СОУ ”Н. Катранов”). При девой-ките първото място зае Филиз Михайлова(СОУ”Цв.Радославов”) която победи на финала Даниела Маринова (СУПЦ-с.Овча Могила).На трето място се класира Михаела Славова(ДТГ”Д.Хадживасилев”).
     21 ученици от 5 до 8 клас се състезаваха на 15 декември т.г.На първо място се класи ра Ангел Иванов(ОУ”Св.св.Кирил и Методий”),втори е Емил Иванов(СОУ”Д.Благоев”)  трети и четвърти са учениците от ОУ”Св.св.Кирил и Методий”съответно Иван Иванов и Атанас Кръстев.
     Състезанията се проведоха в 2 етапа.Отначало се игра в предварителни групи по системата”всеки срещу всеки”.Класиралите се на първите 2 места продължиха във ІІ-я етап,където по системата на „елиминиране” се определиха полуфиналистите и финалистите.Призьорите бяха наградени с грамоти и спортни пособия за тенис на маса  осигурени от Тенис клуб”Академик-2001”.
     Освен от свищовските училища,участие в тези турнири взеха и ученици от с.Овча Могила,учещи в СУПЦ”Св.Климент Охридски” и ОУ”Св.св.Кирил и Методий”.Те показаха голямо желание и добри умения в спорта тенис на маса.Похвали заслужават ръководствата на СУПЦ ”Св. Климент Охридски” и ОУ”Св.св.Кирил и Методий” и особено  учителите, работили с тях.
   На 17 декември се проведе отборен турнир , в който отборите имаха право да включ ват както картотекирани през годините в Българска Федерация по тенис на маса състеза тели , така и любители .Участваха общо 9 отбора,разпределени в 2 предварителни групи,като първите два отбора от всяка група играха за разпределение на медалите. Състезанието бе много интересно , имаше и много драматични  срещи . Първите 4 отбора бяха наградени с красиви плакети и медали , осигурени от Тенис клуб ”Академик-2001” и Спортен клуб ”Спорт старс” София.